• Со попуст
  • Неодамнешно
Среќен Модел ex0802 1-2S мотор без четка 14000kV/ 25000kV за FPV трка Mobula6 HD TinyWhop RC Drone Quadcopter

Среќен Модел ex0802 1-2S мотор без четка 14000kV/ 25000kV за FPV трка Mobula6 HD TinyWhop RC Drone Quadcopter

 
DEN 796.00

Количината на стоката
Това е достапна

Најлесните 0802 мотори без четки низ целиот свет само 1,6g Двоен дизајн на е-клип, спречете го моторното bellвонче да лета. Добра динамична рамнотежа. Име на бренд : Име на предметот Happy Model : EX0802 Brushless Motor KV : 14000 KV, 25000k V вратило Дијаметар : 1.0mm Конфигурација : 9 N12 P Дијаметар на статорот : 8мм должина на статорот : 2мм димензија на моторот (DIA.9mm терминали : JST1.Оф клетки (Li PO) : 25000k V за 1 S само 14000k V за должина на жицата од 1 S-2 S (вклучете го конекторот) : 27мм тежина : 1,7g Карактеристики : Најлесните мотори без четки од 0802 ширум светот само 1,6g двојно дизајн на е-клип, спречете го дизајнот, спречете спречете, спречете го дизајнот, спречете го, спречете го дизајнот, спречете го, спречете го дизајнот, спречете спречи Моторно bellвонче до летање на добра динамична рамнотежа.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата