• Со попуст
  • Неодамнешно
Panasonic DMC-FZ150K 12,1 MP дигитална камера со CMOS сензор и 24x оптички зум

Panasonic DMC-FZ150K 12,1 MP дигитална камера со CMOS сензор и 24x оптички зум

 
DEN 0.67

Количината на стоката
Това е достапна

Leica DC vario- elmarit 24x леќи за зумирање Снимајте 3Д слики и преглед на вашиот 3 D способен телевизор. 3 инчен слободен агол 460k ДОТ резолуција LCD екран. Сензор : 1/2,3 инчен CMOS. Опис на производот 12.1-мегапиксели DMC-FZ150 K продолжува долга линија на одлични хибридни дигитални фотоапарати од Panasonic со тоа што ви дава повеќе опции не само во начинот на сликање, туку и вклучително и можност за целосна HD 1920x1080 60 P AVCHD снимање на филмови. Системот за леќи од Leica DC Vario- Elmarit на фотоапаратот, кој има две асферични леќи, три асферични површини, три елементи на ЕД, а една нано обложена површина обложена со површини ви дава повеќе опции за кадрирање и на вашите фотографии и филмови, а интелигентниот режим за автоматско снимање ви овозможува да Направете одлична грижа бесплатни фотографии и филмови. Нов чип за сликање со висока чувствителност MOS, хибридна технологија за дигитални фотоапарати и подобрен мотор за обработка, осигурете се дека сте во можност да снимате фотографии и филмови во моментот со намалување на заостанувањето на блендата и зголемување на потенцијалот за пукање. Додадете во опции за сцени, режими на боја на филмови и анти-сјај третиран 3,0 "LCD екран за прегледување и имате еден неверојатен пакет во форма на дигитална камера! И, снима 3Д-мирни слики што можат да се видат на вашиот 3 D компатибилен Формати на ТВ.Фил Сè уште слики : JPEG, RAW. Филмови : MPEG-4 AVC/H.Battery Полнење на литиум-јонски батерии, 7. Од производителот Lumix DMC-FZ150 е комплетно опремена со 25мм ултра Леќи со широк агол Leica DC Vario-Elmarit и моќен 24x оптички зум (еквивалент на камера од 35мм : 25-600мм) достапни за снимање и фотографии и видеа. Покрај тоа, Lumix FZ150 има две од најновите карактеристики на Panasonic-ново напредната технологија за површинска површина на нано што помага во минимизирање на светлината одраз што предизвикува Ghost и Flare-и новиот 3 D режим на фотографии. Како врвен модел на популарната FZ серија на Lumix, FZ150 комбинира нов сензор за 12.1-мегапиксели МО Способност за снимање на слика за перформанси и во поголема чувствителност на светлина и брзина. И како чекор напред од неодамна објавената видео функција на Lumix FZ47 на 1920 X 1080 60 I, FZ150 реализира формат 1920 x 1080 60 P со целосен HD AVCHD (MPEG-4 / H. Исто така, можно е да се фотографираат сè додека снимате видео истовремено (3,5-мегапиксели) и моќниот оптички зум 24 X е достапен во снимањето на видео. FZ150 вклучува стерео микрофон со зум со функција за намалување на ветерот, така што видеата доаѓаат со висококвалитетен стерео звук преку Dolby® Digital Stereo Creator. Светлината брзина од приближно. 0,1 сек не промашува минливи можности за фотографии. За да ги охрабрат корисниците на засилување да уживаат во снимањето уште повеќе, целосната рачна контрола е достапна со FZ150. Корисниците можат да уживаат во снимањето на слики, додека ја изразуваат својата намера не само на фотографии, туку и во видео, користејќи низа опции, вклучувајќи ја и новата креативна контрола и стилот на фотографии со широк спектар на претходно поставени опции. Ефективната моќност на системот за корекција на рачно тресење O. Сега се здобива со активен режим, кој помага да се снима стабилно видео дури и ако е снимен додека шетате. Популарниот режим на IA (Intelligent Auto) на Lumix моќно помага во сите ситуации на стрелање за да се добијат најдобри резултати. Благодарение на технологијата за интелигентна резолуција, интелигентниот зум е достапен со FZ150 што го проширува односот на зумирање за приближно.3x, одржување на квалитетот на сликата додека комбинирате дигитален зум. Ова значи дека оптичкото зумирање 24x може практично да се прошири на еквивалент 32x. Не само што се приближува до темата што е далеку со својот моќен оптички зум, леќите со широк агол од 25 мм фаќаат приближно.196% Поширок агол на гледање во споредба со стандардна камера од 35мм. Ова е корисно за снимање на динамичен пејзаж или портрет во затворен простор. Популарниот режим IA (Intelligent Auto) е исто така достапен во снимање на видео. (Оптички стабилизатор на слика), Откривање на лице, интелигентен селектор на сцена и интелигентна контрола на Д-опсегот, исто така, поддржуваат снимање прекрасни видеа со леснотија. Интелигентниот избор на сцена автоматски се префрла помеѓу нормалните, портретите, макро, сценографијата и режимите на слаба осветленост според ситуацијата, за да го оптимизираат визуелниот квалитет. Интелигентната контрола на Д-опсегот ги прави сликите да изгледаат поприродни со спречување на блокирани сенки и разнесени нагласувања за да се оптимизира изложеноста за секој дел од сликата. Исто така, обезбедува убава репродукција на градација и детали. Вклучен е нов сензор MOS со висок сензибил со висок 12-мегапиксел, кој следи резолуција, чувствителност и брзина, заедно со реномираниот мотор Венера, што му овозможува на FZ150 да се истакне во моќта за обработка на слика.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата