• Со попуст
  • Неодамнешно
M12-1,75 x 120mm, DIN 939, метрика, столпчиња, двојно завршување, завршен крај 1,25 x дијаметар, не'рѓосувачки челик A2

M12-1,75 x 120mm, DIN 939, метрика, столпчиња, двојно завршување, завршен крај 1,25 x дијаметар, не'рѓосувачки челик A2

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Мерење на ова обетка : Номиналната должина е подолга должина на навој, плус неоткриена должина на телото Мерење на ова обетка : Целокупната должина е вкупната должина на целото обетка од крај до крај. Двојните столпчиња се користат за да се приклучат на делови кога завртката или главата на завртката не е опција. А2 не'рѓосувачки челик е функционално еквивалентен на 304 одделение, познат и како 18-8 не'рѓосувачки челик. Не'рѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на оцрнување или корозија. Мерење на ова обетка : Номиналната должина е подолга должина на навој, плус неоткриена должина на телото. Мерење на ова обетка : Целокупната должина е вкупната должина на целото обетка од крај до крај. Двојните столпчиња се користат за да се приклучат на делови кога завртката или главата на завртката не е опција. А2 не'рѓосувачки челик е функционално еквивалентен на 304 одделение, познат и како 18-8 не'рѓосувачки челик. Не'рѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на оцрнување или корозија. Димензионални атрибути- Дијаметар (номинален) : M12- Теч на навој : 1,75- Дијаметар (димензија) : 12мм должина (номинална) : 120мм- должина : 135мм- завртка-крај на низата Должина на навој : 15мм- должина на низата (номинална) : 30мм- Должина на телото (номинална) : 90ммпродуктивни атрибути- Категорија : Студии, Двоен-завршен систем на мерење : Метрика- Бренд : Аспен сврзувачки елементи- Форма и дизајн : завршен крај 1,25 x дијаметар- Тема Упатство за навој : Материјал за нишка од десна рака : Не'рѓосувачки челик- Материјал Одделение : А2 Не'рѓосувачки челик- обложување : Необичен- Стандарди и спецификации : DIN 939 NB : Сликите на производи се уметнички претстави заштитени со авторски права кои можеби не го одразуваат точниот изглед на производот, пропорциите и/или релативните димензии.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата