• Со попуст
  • Неодамнешно
Kastar 2-Pack BT183342 / BT283342 Заменување на батеријата за VTech CS6449 CS6449-2 CS6449-3 CS6509 CS6509-14 CS6509-15 CS6509-16 CS6509-16 CS6509-17 CS6509-19 CS6519-14-14 S6519-2 CS6529

Kastar 2-Pack BT183342 / BT283342 Заменување на батеријата за VTech CS6449 CS6449-2 CS6449-3 CS6509 CS6509-14 CS6509-15 CS6509-16 CS6509-16 CS6509-17

 
DEN 1.67

Количината на стоката
Това е достапна

Висок капацитет : Повеќе не треба да се грижите за издржливоста на батериите, батеријата со висок капацитет на Кастар ќе обезбеди ултра силна моќност за вашите уреди да работат добро и да работат подолго Спецификација на батеријата : Тип на батерија : Ni-MH; Напон на батеријата : 2.4 V; Капацитет на батеријата : 1000m Ah; Димензии на батеријата : 50,29 x 28,7 x 14,37мм (1,98 "x 1,13" x 0,57 "). Обезбедување на безбедност : Кастар Додај додаток за заштита на мешавина на катодата на батериите, заштити го материјалот од деградација во напредокот на полнење и празнење, проширен животен век на животниот век до 1200 циклуси. Ниско само-празнење : Вградената структура на заптивката Проширете го просторот на кристални решетки, направете повеќе простор за водород, така што батериите Кастар ќе ја задржат моќта подолга од другите. Заштита на животната средина : Ni-MH еко-пријателски ќелија, не содржат hg/cd/pb, не прави загадување на околината и користејќи челична обвивка DBCK што може да ја заштити батеријата од експлозија заради преполн. with battery models : BT162342 BT-162342 BT1623421 BT-1623421 BT166342 BT-166342 BT262342 BT-262342 BT266342 BT-266342 BT183342 BT-183342 BT283342 BT-283342 2 SN-AAA40 H-S-X2 2.


Клучни карактеристики

Battery Type:
Ni-MH; Battery Voltage

Слични производи во категоријата