• Со попуст
  • Неодамнешно
POP Rivet Countersunk 304 Не'рѓосувачки челик-6-8C 3/16 x 1/2 јаз Qty-100

POP Rivet Countersunk 304 Не'рѓосувачки челик-6-8C 3/16 x 1/2 јаз Qty-100

 
DEN 1504.00

Количината на стоката
Това е достапна

3/16 "(или #6) дијаметар на заниткување Најчесто се нарекува рамни навртки. Инсталирани во дупки за бројачи за црвена површина (бројачи од 120 степени). Се користи за прицврстување на два материјали заедно брзо, и ефикасно. Најчесто се користи кога нема пристап до слепата страна на двата материја. Најчесто се користат во патеки, макари и ролери. 304 капа од не'рѓосувачки челик и мандрел - корозија и отпорна на 'рѓа и погодни за долготрајна надворешна употреба. Рамните навртки се користат за брзо поврзување на две парчиња материјал и ефикасно. Шапката на занитката е скоро превртена, со бројач од 120 степени во интегрираната мијалник. во лизгачки патеки или ролери. Рамните навртки имаат стандардни отворени краеви. Тие се тубуларни, се состојат од капа и мандрел. Кога се инсталираат, должината на манделата е купена. И капачето и мандрелот се направени од ист материјал. Рамни навртки се користат за поврзување на две парчиња материјал брзо и ефикасно. Шапката на занитвата е скоро превртена, со бројач од 120 степени во интегрираната мијалник. Завртки за бројачи се користи во дупките за бројачи и штом се постави на површината.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата