• Со попуст
  • Неодамнешно
Безбедност на MCR 181540 Поликарбонат чист штит за лице

Безбедност на MCR 181540 Поликарбонат чист штит за лице

 
DEN 68.48

Количината на стоката
Това е достапна

Исчистете го штитот на лицето поликарбонат Направено од лесен и издржлив поликарбонат. Управена со 5 дупки. Лични штитови и многу повеќе. Димензии на пакетот : .040 инчи (H) x 16 инчи (L) x 8 инчи (W). Направено од лесен и издржлив поликарбонат. Управена со 5 дупки. Лични штитови и многу повеќе. Димензии на пакетот : .040 инчи (H) x 16 инчи (L) x 8 инчи (W). Безбедност на MCR 181540 Поликарбонат чисти штитови за лице дава лесна и издржлива заштита од хемиски прскања и остатоци додека работите. Шилдите ги исполнуваат или ги надминуваат ANSI Z87.1 Стандардите за безбедност и ќе работат со главата за заклучување на повеќето производи на производителот. Шилдите се заштитени за време на транзитот со филм што треба да се отстранат пред употреба. Секој е 8 инчи од 16 инчи и удрена со 5 дупки.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата