• Со попуст
  • Неодамнешно
Металиксичност мали нокти 700 парчиња, мали хардверски нокти на јаглерод челик - за дрво во домаќинството, златен тон

Металиксичност мали нокти 700 парчиња, мали хардверски нокти на јаглерод челик - за дрво во домаќинството, златен тон

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

[1] : Пријавете се на - Малите хардверски нокти се погодни за обработка на дрво во домаќинството, како што се дрвени врати, обични врати на кабинетите и други шарки на површински панели фиксна инсталација, може да се користат и за производи со рачно изработени дрво, како што се дрвени кутии, дрвени ракотворби, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаети, занаетчии, итн [2] : Спецификација - Вкупна должина : 10мм /0.39 -во; Дијаметар на прачка : 1мм /0.04-во; Боја : златен тон. [3] : Дизајн - Постојат неколку мали текстури на шипките за нокти за да се зголеми триењето и да се спречи олабавување и паѓање по инсталацијата. Кога ги користите малите нокти, обидете се да изберете гумен чекан, немојте да го чекајте тешко, треба да влезете во предметот со избалансирана сила. [4] : Предност - ситните нокти се изработени од јаглероден челик, со третман на површинска облога од бакар, отпорност на 'рѓа и корозија, висока цврстина и добра пенетрација. [5] : Вклучена количина - 700 парчиња x мали ситни нокти. Пријавете се на - мали хардверски нокти се погодни за обработка на дрво во домаќинството, како што се дрвени врати, обични врати на кабинетите и други шарки на површински панели фиксна инсталација, може да се користат и за производи со рачно изработени дрво, како што се дрвени кутии, дрвени ракотворби, итн.


Клучни карактеристики

Material:
Carbon Steel
Surface Finish:
Copper Plated
Total Length:
10mm /0.39-in
Rod Diameter:
1mm /0.04-in
QUANTITY INCLUDED - 700pcs x Small Tiny Nails:
ADVANTAGE - The tiny nails are made of carbon steel, with copper-plated surface treatment, rust and corrosion resistance, high hardness, and good penetration.:
INSTALL - There are some small textures on the nail rods to increase friction and prevent loosening and falling off after installation. When using the small nails, try to choose a rubber hammer, do not hammer it hard, need to tap into the object with a balanced force. :

Слични производи во категоријата