• Со попуст
  • Неодамнешно
Hifasi 2PCS DC 3V до 5V USB излезен полнач засилување на модулот за напојување мини DC-DC засилување на конверторот

Hifasi 2PCS DC 3V до 5V USB излезен полнач засилување на модулот за напојување мини DC-DC засилување на конверторот

 
DEN 3.33

Количината на стоката
Това е достапна

DC / DC контролор за засилување на контролорот чип на одборот Ultra-Compact PFM Controlenter Секој DC напон од 0,9 V ~ 5 V, може да биде стабилен излез 5 V DC напон, излезна струја од 500 ~ 600m A со две влезни батерии АА до една АА батерија со напојување на излезна струја 200ma 200ma Значи, за мобилниот телефон, камера, единечен чип, снабдување со дигитални производи Стабилен излез 5 V DC Volta Toonboard USB женски, може директно да се напојува USB-уред за интерфејс со USB-женски разноврсен напон-табла Индикатор на опсегот : 34 (мм) x16.2 (мм) ултра мала големина, инсталирана во најразлична мала опрема.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата