• Со попуст
  • Неодамнешно
Jr Hyper-Dash 3 Motor J-Cup 2021/Tamiya/95141

Jr Hyper-Dash 3 Motor J-Cup 2021/Tamiya/95141

 
DEN 198.40

Количината на стоката
Това е достапна

Tamiya JR Hyper Dash 3 Motor Pro е верзија со ограничено издание на стандардниот мотор Hyper Dash 3 Наменето да го одбележи 2021 Mini 4 WD Cup Cup, Hyper Dash 3 нуди одлични перформанси во широк спектар на типови на курсеви. Направени со четки за мешавина од сребро/јаглерод за да понудат одличен биланс на перформанси и подобрена сигурност. Пакетот вклучува еден мотор. Карактеристики : Компатибилен со Mini 4 WD автомобили, освен за Mini 4 WD PRO автомобили што ги користат со 8 T Pinion Gear (продадено одделно) Спецификации : Напон : 2. Вртежен момент при препорачано оптоварување : 1,4-1.200 вртежи во струја : 1.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата