• Со попуст
  • Неодамнешно
Пин електрода жица, електроди жица преносна 4 0,4ft 5pcs замена за масиво за слабеење

Пин електрода жица, електроди жица преносна 4 0,4ft 5pcs замена за масиво за слабеење

 
DEN 2.00

Количината на стоката
Това е достапна

Функција : 1 Активирање на циркулацијата на крвта : жиците за замена на електродата можат да се користат со стапчиња за масажа и масажари на десетици за промовирање и постигнување на ефектот на здравствена заштита. Лесно за носење : TENS PIN -електрода жица е лесна за носење, што е погодно за мобилна опрема, лесна за ракување и многу практично. Мулти функција : жици за електрода за замена на игла во комбинација со терапевтски инструмент можат да симулираат акупунктура, масажа, чекање, стружење и други ефекти. Широко користена : Electionицата со црна пина е погодна за повеќето терапевтски инструменти и инструменти за физиотерапија и нема лошо влијание врз вашето здравје. Мулти материјали : Единицата за електроди е изработена од жица од бакарна фолија и ПВЦ материјал, кој не е лесно да се оштети и има долг животен век. Спецификација : Тип на ставка : Единица Електроди Wirematerial : Внатрешното јадро е бакарна жица, а надворешниот материјал е дијаметар на pvcplug : Прибл. 2,5мм / 0,1in (крајот што се користи за да се поврзе со главното тело на терапевтскиот апарат) Дупка за пин : Се користи за поврзување на електрода или чевли, итн.


Клучни карактеристики

Item Type:
Unit electrodes wire
Material:
The inner core is copper wire, and the outer material is PVC
Plug Diameter:
Approx. 2.5mm / 0.1in (the end used to connect to the main body of the therapeutic apparatus)
Pin Hole:
Used to connect electrode sheets or shoes, etc.
Wire Length:
Approx. 1.35m / 4.4ft
Color:
Black
Function:
Electrode wire can simulate acupuncture, massage, hammering, scraping, etc. by cooperating with the therapeutic apparatus.
Scope Of Application:
It is used for digital therapeutic machines, slimming massager, TENS machines, other health care equipment.
Package List:
5 xUnit Electrodes   Wires :

Слични производи во категоријата