• Со попуст
  • Неодамнешно
Тестер за напојување на батеријата GTEST тестер дигитален литиум за напојување на батеријата ААА АА копче ќелија Универзална проверена анализа на оптоварување на оп

Тестер за напојување на батеријата GTEST тестер дигитален литиум за напојување на батеријата ААА АА копче ќелија Универзална проверена анализа

 
DEN 2.33

Количината на стоката
Това е достапна

Овој вид тестер на батерии е изработен од ABS пластика, што е здрав и издржлив, можете да го користите долго време без да бидете скршени Овој проверувач на батерии 9 V е погоден за тестирање на редовна батерија и батерија што може да се надополнува, вклучувајќи 9 V, AA, AAA, литиум батерија, 1.5 V батерија, копче за копче, итн. Вие треба да ги прочитате податоците и може да ги покаже референтните податоци на Волт. Овој вид тестер на батерии е дизајниран со мала големина и лесна, можете да го чувате и носите без да заземате толку многу простор. Овој проверка на батеријата може да ви обезбеди јасни и прецизни податоци, погодни за поправка и проверка, со што вашата работа е полесна. Овој вид тестер на батерии е изработен од ABS пластика, што е здрав и издржлив, можете да го користите долго време без да бидете скршени. Овој проверувач на батерии 9 V е погоден за тестирање на редовна батерија и батерија што може да се надополнува, вклучувајќи 9 V, AA, AAA, литиум батерија, 1.5 V батерија, копче за копче, итн. Вие треба да ги прочитате податоците и може да ги покаже референтните податоци на Волт.


Клучни карактеристики

Material:
ABS.
Color:
black.
Size:
52.6x53.9x23.4mm.
Current test range:
1A.
Voltage test range:
1.2-4.8/9V.
Note:
Due to the light and screen difference, the items color may be slightly different from the pictures.:
Please allow a slight deviation for the measurement data and make sure you do not mind before ordering.:
Package included:
1x battery tester. :

Слични производи во категоријата