• Со попуст
  • Неодамнешно
Далстронг Готвач Нож - 8 инчен Нож-Шогун Серија-Јапонски Аус-10В Супер Челичен Кујнски Нож-Рачка Од Маслиново Дрво-Дамаск-Остар Нож За Брич-Професионални Целосни Тан?

Далстронг Готвач Нож - 8 инчен Нож-Шогун Серија-Јапонски Аус-10В Супер Челичен Кујнски Нож-Рачка Од Маслиново Дрво-Дамаск-Остар Нож За

 
DEN 1.33

Количината на стоката
Това е достапна

Крајниот Готвачки Нож : Далстронг кулинарска револуција која комбинира извонредна и наградувана изработка, врвна технологија за пробив, дизајн кој инспирира стравопочит и апсолутно најдобри достапни материјали Незаменлива Изведба : безмилосно остра рака на сечилото завршена на лак за огледало на 8-12° користејќи го традиционалниот метод На Хонбазуке во 3 чекори. Азот ладење за подобрена темперамент, флексибилност и отпорност на корозија. Целосен танг и тројно занишан. Ултра остар Јапонски Супер челик АУС-10в оценет со 62+ цврстина На Роквел : извонредни перформанси и задржување на рабовите. Неверојатната "цунами-роза" на далстронг Вистински Дамаск : 67 слоеви премиум нерѓосувачки челик со висок јаглерод, лесно се чисти. Готвачки Нож Дизајниран До Совршенство : ултра-премиум рачката Г10 е воено одделение со доживотна издржливост. Внимателно рачно полиран, обликот наleономската рачка е дизајниран за супериорна контрола на рацете, агилност и удобност. Рачно полиран ' рбет на сечилото за непречено ракување. Далстронг Доверба : Роксолид 100% ЗАДОВОЛСТВО ИЛИ ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ПАРИТЕ, обидете се без ризик.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата