• Со попуст
  • Неодамнешно
Карбид Крај Мил, 402БН, 3/4 Д, 1 1/2 Сече Л

Карбид Крај Мил, 402БН, 3/4 Д, 1 1/2 Сече Л

 
DEN 2597.60

Количината на стоката
Това е достапна

Апликација за јаглероден челик, челик за алат, леано железо, нерѓосувачки челик од 300 или 400 серии Карбидот може да работи со поголема брзина од брзиот или кобалтниот челик, отпорен на абење и високи температури на сечење. Тип топката носот крајот. 30 хеликс агол центар сечење. Вкупна должина 4". Овие карбид крај мелница доаѓа во високи перформанси и редовен тип со топката нос крај стил, центар сечење крај, дијаметар е 3/4", дијаметар на стеблото е 3/4", должина на намалување 1-1/2", вкупната должина 4", број на флејти 2, центар сечење тип, десната рака сечење насока, 30 степен спирала агол, заврши светла, примена за јаглероден челик, алатка челик, леано железо, 300 или 400 серија од нерѓосувачки челик.


Клучни карактеристики

Слични производи во категоријата